Interwencje - Afganistan: Transformacja

Opis forum


#1 2008-12-02 15:22:55

Darek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 5
Punktów :   

Podział zadań

jak już zrobimy jakiś plan porozpisujmy tu przydziały kto czym będzie się zajmował

Offline

 

#2 2008-12-07 14:38:51

ivy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podział zadań

To ja bym sie chciala zajac polozeniem geograficznym Afganistanu jesli mozna

Offline

 

#3 2008-12-11 13:50:38

Adam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 15
Punktów :   

Re: Podział zadań

W środę odbyło się spotkanie grupy i dokonaliśmy podziału zadań. Niestety nie wszyscy przyszli więc nieobecnych przyporządkowaliśmy odgórnie do poszczególnych tematów. Sorki Trzeba było przyjść.

Tak więc:

A. Rys ogólny - jest to część bardziej odtwórcza, bazująca na tym co już jest lub się wydarzyło

1. Geografia Afganistanu - Iwona K.
2. Kwestie etniczne - Aleksandra G.
3. Historia Afganistanu do 1979 - Iwona K.
4. Historia Afganistanu 1979-2001 (w tym omówienie ruchu Talibów) - Agata B.
5. Interwencje zbrojne w Afganistanie po 2001 r. - Adam L.

B. Nasz pomysł na transformację - częściowo opiera się na zmianach które już wprowadzono w życie po 2001 r. , a w części jest również naszą własną inwencją

6. Zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa - Adam L. (mówiąc szczerze ten punkt nie za bardzo przypadł niektórym do gustu na spotkaniu, ale wg mnie jest on istotny i zależy mi na tym aby go omówić, tym bardziej, że w zasadzie będzie ściśle powiązany z pkt. 5; nie będę też wchodził w tematykę pkt.10., więc się nie będą pokrywać; na prawdę będzie krótko i nie zajmie dużo czasu)

7. Ustrój i scena polityczna Afganistanu - Darek K.
8. Gospodarka - Anka B.
9. Kwestie społeczne (kobiety, edukacja, media) - Piotrek D.
10. Reformy w wojsku i policji - Andrzej K.
11. Kwestie międzynarodowe (przede wszystkim Pakistan, USA, były też sugestie odnośnie Iranu, Chin i Rosji - ale to wg uznania) - Łukasz Sz.

12. Plusy i minusy całej transformacji, porównanie z innymi strategiami - Joanna B.

13. Prezentacja multimedialna (zdjęcia, mapy) - Michał O.

Osoby, które były na spotkaniu wiedzą o co chodzi w poszczególnych punktach. Jeśli ktoś z nieobecnych ma jakieś pytanie to niech pisze na forum - pomożemy. Czas prezentacji każdego punktu to ok. 5 min. Tak, więc nie rozpisujemy się tylko przedstawiamy wszystko w syntetycznej formie i wyciągamy wnioski. Aha, ustaliliśmy, że każdy zamieści tekst swojego wystąpienia na forum do 5 stycznia !!!!!!!!!!!!! Spotkanie będzie 7 stycznia po wykładzie.

PS.

Niestety dopiero po naszym spotkaniu znalazłem w swoich notatkach sugestie dr. Michnika odnośnie naszych strategii. Tak więc powinna ona zawierać następujące elementy:

1.Rys historyczny
2.Podstawowe założenia
3.Zagrożenia danej strategii
4.Koszty jej wcielenia w życie
5.Ryzyko danej strategii
6.Szanse powodzenia
7.Podsumowanie

Dlatego zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Przecież rozdzielanie wszystkiego na nowo nie ma sensu. Stąd mam propozycję żeby zostawić tak jak jest, a to o czym mówię powyżej zrobić w ramach pkt. 12

Offline

 

#4 2008-12-18 18:51:58

Piotrek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podział zadań

Szanowni Liderzy Grup,

Przesyłam Państwu kilka linków, które mogą, ale nie muszą Państwo wykorzystać w swoich projektach.
Mogę też Państw przygotować projekty starając się odpowiedzieć na następujące kwestie:
1. zdefiniowanie celów (w skrócie co postuluje Państwa strategia)
2. działania jakie Państwo proponują
3. perspektywę historyczną (jakie państwa, instytucje, grupy etc. są w danej strategii najważniejsze)
4. założenia strategii
5. Jakie są zagrożenia
6. implementacja (jak wdrożyć strategię)
7. Koszty
8. Konsekwencje i ocena ryzyka (proponowanego postępowania)
9. Ocena szans powodzenia proponowanej strategii
10. Podsumowanie
11. Pytania i dyskusja

Przykładowe linki pomocne w przygotowaniu projektu:

http://www.foreignaffairs.org/20081001f … mode=print
http://www.psz.pl/
http://www.altair.com.pl/start-1777-lang:en
http://worlddefensereview.com/index.shtml
http://www.globalsecurity.org/index.html
https://www.cia.gov/library/publication … -factbook/


Proszę też pamiętać, że ma to być ćwiczenie intelektualne - a jego efektem ma być prezentacja na nie dłużej niż 30-40 minut.
Lider grupy "wyzwalanie" nie podał mi swojego emaila - jeśli są Państwo  w stanie, to proszę przesłać tego emaila osobom z tej grupy.

Pozdrawiam,

Wojtek Michnik

Offline

 

#5 2008-12-27 13:55:00

Aska_Borkowska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: Podział zadań

Adam napisał:

Aha, ustaliliśmy, że każdy zamieści tekst swojego wystąpienia na forum do 5 stycznia !!!!!!!!!!!!!

Czesc! Wiesz co, ja nie wiem, czy osobiscie moge zamiescic tresc mojego wystapienia do 5 stycznia, bo ja mam podsumowanie, czyli wolalabym zebrac to, co wszyscy zamieszcza i wtedy to opracowac dokladnie a nie tak "na sucho". Czy bedzie ok, jesli ja sie wstrzymam z moim tekstem do czasu jak kazdy opublikuje swoja dzialke i wtedy napisze podsumowanie i wam pokaze?

Offline

 

#6 2008-12-27 20:21:46

Adam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 15
Punktów :   

Re: Podział zadań

Ja myślę, że można pozytywnie przychylić się do Twojej prośby. Wydaje się to uzasadnione i logiczne. Sądzę, że inni się ze mną zgodzą.

Offline

 

#7 2009-01-04 18:21:21

Andrzej K.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podział zadań

Siema, ja w kwestii pomocy. Przygotowałem coś niecoś na pkt. 10, jednak wg. mnie jest to za mało i nie jest uchwycone sedno, ew. pomysły jak to ma funkcjonować po transformacji.
Czy byłby ktoś w stanie pomóc? Ewentualnie podzielić się odpowiednimi źródłami bądź linkami www.
Z góry dziękuję.

Offline

 

#8 2009-01-06 18:12:22

Łukasz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Podział zadań

Witam! Ja niestety nie dam rady jutro być. Jestem na antybiotyku i nie ruszam sie z łóżka do końca tygodnia. Mam nadzieje, że to nie problem. Swoje wypociny wrzuce na dniach jak sie lepiej poczuje. chyba że czas nas bardzo goni to dajcie znac to sie zmusze jakoś

Offline

 

#9 2009-01-06 21:33:52

Ola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podział zadań

To jak my to w koncu jutro prezentujemy, czy nei??

Offline

 

#10 2009-01-06 21:54:29

Adam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 15
Punktów :   

Re: Podział zadań

Jutro nie prezentujemy tylko mamy spotkanie po wykładzie, żeby ostatecznie wszystko dograć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poke-gamepbf.pun.pl www.katsumi.pun.pl www.shinobiogra.pun.pl www.tibia-space.pun.pl www.minimon.pun.pl